Innowacje. Wspieramy
nowe i ciekawe rozwiązania.
Nasza Analiza
Innowacyjność w Polsce
Innowacyjność w Polsce w porównaniu z innymi krajami OECD nie wygląda imponująco. Znajdujemy się na jednym z ostatnich miejsc w tej organizacji. Na badania i rozwój w naszym kraju przeznaczany jest 1 procent PKB.
W naszym programie oferujemy pomoc dla zespołów badawczych pracujących nad powstaniem innowacyjnego produktu lub procesu produkcyjnego.
Realizujesz prace badawczo-rozwojowe? Chcesz pracować nad powstaniem produktu, usługi lub technologii? Mamy fundusze i organizację aby ci pomóc.
Zgłoś swój Projekt
Innowacje, to wdrożenia nowych lub istotnie ulepszonych produktów (wyrobów lub usług), nowych lub istotnie ulepszonych procesów, metod marketingowych lub organizacji, w zakresie praktyk biznesowych, organizacji miejsca pracy bądź relacji ze środowiskiem.
Nasz kraj, w rankingu innowacyjności Bloomberga z 2017 roku, znalazł się na 22 miejscu. Wyżej są zarówno nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy (miejsce trzecie), jak i północni – Szwedzi (miejsce drugie) oraz Finowie (miejsce piąte). Czynniki, które były brane pod uwagę to procentowy udział wydatków na badania i rozwój w produkcie krajowym brutto (Polska na 35. miejscu), udział produkcji dodanej w PKB (16. miejsce), procentowy udział spółek z branż wysoko zaawansowanych technologicznie w całości rodzimych firm (22.), lokalny zasięg szkolnictwa wyższego (15.), odsetek osób zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe w całości populacji (35.) oraz lokalną aktywność patentową (24.).
Polskie firmy oraz instytuty stają się coraz bardziej innowacyjne. W 2016 roku Europejski Urząd Patentowy przyznał im 180 patentów, czyli o 19% więcej niż rok wcześniej. Niestety w tym samym czasie liczba zgłoszeń patentowych spadła o 27,9%, co przełoży się na gorsze wyniki w kolejnym roku lub dwóch. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
Projekty Fundacji Ander.
Technologia wytwarzania nanokompozytów
W ramach projektu wprowadzony zostanie nowy produkt na rynek, którym jest nanokompozyt ekranujący promieniowanie elektromagnetyczne.
Recykling baterii litowo-jonowych
Celem projektu jest opracowanie urządzenia do odzysku energii z baterii, będących odpadem produkcyjnym z branży automotive.
System monitorowania mikroorganizmów
Celem projektu jest opracowanie zautomatyzowanej metody ilościowej oceny funkcjonalnych mikroorganizmów w próbkach kompostu oraz gleby.
Prototyp Napędu Elekrtycznego
Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych napędów elektrycznych wraz z deską kitesurfingową z hydro skrzydłami
System monitorowania eko-pojazdów
Celem projektu jest opracowanie technologii zdalnego monitoringu, diagnozy i zarządzania
Innowacyjna Kompozycja Smarowa
Celem realizacji projektu będzie nowy produkt – kompozycja smarowa…
Zaawansowany system smarowania
Celem projektu jest opracowanie zaawansowanego systemu smarowania minimalnym wydatkiem płynu…
Półautomatyczne łączenie rur
Celem projektu jest opracowanie technologii półautomatycznego łączenia rur z wykładziną z tworzywa sztucznego termoplastycznego
Powłoka zabezpieczająca Biogazownię
Celem projektu jest opracowanie nowej generacji produktu do zabezpieczania powierzchni betonowych przed degradacją (korozją).
Auto-monitorowanie surowców chemicznych
Projekt zakłada opracowanie innowacyjnego systemu zdalnego monitorowania surowców chemicznych, m.in. nawozów sztucznych.
Technologia odzyskiwania skrobii
Projekt ma na celu opracowanie sposobu wykorzystania silnie uwodnionego ścieru ziemniaczanego powstałego jako odpad w czasie oczyszczania i obierania ziemniaków.
Bezobsługowa linia spożywcza
Celem projektu jest optymalizacja gospodarki surowcami/półproduktami niezbędnymi w procesie produkcji krótkich, specjalistycznych serii żywności dla branży HoReCa.
System dystrybucji danych tv
Projekt dotyczy opracowania innowacyjnej „stacji czołowej” (ang. headend) używanej głównie w przemyśle TV.Jest to centralny punkt dystrybucyjny danych np. w sieciach telewizji kablowej.
System autodiagnozy transporcie
Celem projektu jest opracowanie technologii zdalnej diagnozy (odczyt, kasowanie błędów, procedury diagnostyczne, aktualizacja oprogramowania) do zastosowania w pojazdach użytkowych.
Technologia roślinnych napojów
Przedmiotem projektu będą trzy rodzaje funkcjonalnych roślinnych napojów - otrzymywanych z napojów jaglanego, lnianego i konopnego.
Ultranowoczesny olej przemysłowy
W wyniku realizacji projektu powstanie nowy produkt – olej smarny w aerozolu, który będzie podstawą do uruchomienia własnej masowej produkcji i sprzedaży do bezpośrednich odbiorców.
Geolokalizacyjny system bezpieczeństwa
Celem projektu jest opracowanie zintegrowanego systemu uwierzytelniania poświadczeń, oparty o aplikację mobilną, rozwiązania chmurowe i konwerter do komunikacji z siecią www.
System monitoringu środowiskowego
Celem projektu jest opracowanie prototypu inteligentnej, autonomicznej i modułowej stacji pomiarowej warunków środowiskowych, zasobów energii odnawialnej oraz jakości powietrza.
Technologia rozproszonej inteligencji
Celem projektu jest opracowanie technologii, która z jednej strony umożliwi integracje i zbieranie danych z wybranych rozwiązań z zakresu inteligentnego miasta.
Auto-optymalizacja zasilania
Uczenie maszynowe oraz algorytmy aproksymacyjne wraz z dedykowanym koncentratorem danych, zapewniającym redundancje przesyłu danych.