Innowacje. Wspieramy
nowe i ciekawe rozwiązania.
Nasza Analiza
Innowacyjność w Polsce
Innowacyjność w Polsce w porównaniu z innymi krajami OECD nie wygląda imponująco. Znajdujemy się na jednym z ostatnich miejsc w tej organizacji. Na badania i rozwój w naszym kraju przeznaczany jest 1 procent PKB.
W naszym programie oferujemy pomoc dla zespołów badawczych pracujących nad powstaniem innowacyjnego produktu lub procesu produkcyjnego.
Realizujesz prace badawczo-rozwojowe? Chcesz pracować nad powstaniem produktu, usługi lub technologii? Mamy fundusze i organizację aby ci pomóc.
Zgłoś swój Projekt
Innowacje, to wdrożenia nowych lub istotnie ulepszonych produktów (wyrobów lub usług), nowych lub istotnie ulepszonych procesów, metod marketingowych lub organizacji, w zakresie praktyk biznesowych, organizacji miejsca pracy bądź relacji ze środowiskiem.
Nasz kraj, w rankingu innowacyjności Bloomberga z 2017 roku, znalazł się na 22 miejscu. Wyżej są zarówno nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy (miejsce trzecie), jak i północni – Szwedzi (miejsce drugie) oraz Finowie (miejsce piąte). Czynniki, które były brane pod uwagę to procentowy udział wydatków na badania i rozwój w produkcie krajowym brutto (Polska na 35. miejscu), udział produkcji dodanej w PKB (16. miejsce), procentowy udział spółek z branż wysoko zaawansowanych technologicznie w całości rodzimych firm (22.), lokalny zasięg szkolnictwa wyższego (15.), odsetek osób zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe w całości populacji (35.) oraz lokalną aktywność patentową (24.).
Polskie firmy oraz instytuty stają się coraz bardziej innowacyjne. W 2016 roku Europejski Urząd Patentowy przyznał im 180 patentów, czyli o 19% więcej niż rok wcześniej. Niestety w tym samym czasie liczba zgłoszeń patentowych spadła o 27,9%, co przełoży się na gorsze wyniki w kolejnym roku lub dwóch. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
Projekty Fundacji Ander.
Automatyka zgrzewania
Celem projektu jest stworzenie innowacyjnej zgrzewarki, tworzącej docelowo kluczowy element linii technologicznej,
System kontroli mocy
Celem projektu jest opracowanie technologii optymalizacji zdalnego wyłączania zasilania zewnętrznego na wezwanie operatora energetycznego.