Xiaomi Kite Cup

W tym roku fundacja Ander wsparła Xiaomi Kite Cup.
Czołówka polskich kiterurferów ścigała się na Bałtyku w Rewie, Krynicy Morskiej i Pucku. Warunki w każdym z tych miejsc są bardzo rożne, ale pozwoliły na rozegranie zawodów w 4 głównych konkurencjach: Freestyle, Formula Kite, Arrows Open oraz Wingfoil. Zawodnicy przepłynęli łącznie 10,087 km.

W tegorocznej edycji zawodnicy oraz organizatorzy dodatkowo zadbali o środowisko i Morze Bałtyckie.
Odpady morskie, paliwo wyciekające z wraków i zmiany klimatu to tylko niektóre problemy, z którymi boryka się Bałtyk.Każdy z uczestników, przy pomocy zegarka MI Watch, zliczał przepłynięte kilometry.
Za każdy kilometr organizatorzy przeznaczyli 3 PLN Fundacji MARE, która zajmuje się ochroną Morza Bałtyckiego. Na ochronę Bałtyku zostanie przekazane około 30 000 złotych, zarobionych podczas eventu.

Puchar Polski PZKite w kiteboardingu

Monitor dla Szkoły w Żórawinie