World Robot Olympiad

FUNDACJA ANDER WSPARŁA LAUREATÓW KONKURSU.

W tym roku w czerwcu Jakub (13 l.) wraz z kolegą Frankiem (14 l.) oraz trenerem Pawłem wzięli udział w krajowym etapie World Robot Olympiad (WRO) w Lublinie. Chłopcy startowali w kategorii Future Innovators i zdobyli pierwsze miejsce, kwalifikując się tym samym do międzynarodowej części zawodów, które w tym roku odbędą się w Panamie. Sędziowie byli zachwyceni ich pomysłem oraz rozwiązaniami jakich użyli do jego realizacji. Ich drużyna nazywała się "SZACHIŚCI". Robot jaki skonstruowali służy do dwukierunkowej komunikacji kolejnych ruchów w grze w szachy pomiędzy dwoma oddalonymi zawodnikami. Komunikacja odbywa się w języku Morse'a przy wykorzystaniu sznurków, serwomotorów i sensorów. To nieszablonowe rozwiązanie wykorzystujące starą metodę w nowy kreatywny sposób, zadecydowało o zwycięstwie. Fundacja Ander wsparła finansowo wyjazd do Panamy tych młodych uzdolnionych ludzi, aby mogli rozwijać swoją pasję, realizować marzenia, nawiązywać kontakty ze światową czołówką, a także promować nasz kraj oraz region na arenie międzynarodowej.

WYJAZD DO PANAMY

Miniramp Contest vol.3