Klub Piłki Ręcznej Kobierzyce

marino-bobetic-IxtM5H-l1rI-unsplash.jpg

Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce w sezonie 2020/2021 prowadził treningi piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Zajęcia prowadzone były pod okiem wykwalifikowanych trenerek oraz zawodniczek seniorskiej drużyny KPR Gminy Kobierzyce występującej w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Oprócz treningów, które odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Kobierzycach zajęcia prowadzone były również w sąsiednich miejscowościach tzn. w Tyńcu Małym oraz w Wysokiej. W sezonie 2020/2021 KPR Gminy Kobierzyce zgłosił trzy drużyny młodzieżowe do rozgrywek wojewódzkich (juniorka młodsza, młodziczka, dzieci/dziewczynki) prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej. Treningi rozpoczęły się, w zależności od kategorii wiekowej, w sierpniu lub wrześniu. Każda drużyna miała zorganizowany tak zwany obóz dochodzeniowy zorganizowany na własnych obiektach. Treningi obywały się w hali sportowej, siłowni, na stadionie a także na basenie. Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego zakupione zostały stroje sportowe dla wszystkich zawodniczek oraz trenerek, sprzęt sportowy dodatkowy (skarpetki, czapki, piłki, bluzy, bidony), przybory sportowe służące do pracy na treningu („grzybki", pachołki, skakanki, maty, gumy, odważniki). W sezonie zasadniczym treningi odbywały się trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. Wszystkie drużyny rozegrały w sezonie minimum kilkanaście meczów rozgrywanych na terenie Dolnego Śląska w ramach swoich rozgrywek ligowych. Dzięki temu niemal w każdy weekend mogliśmy oglądać na żywo (jeśli sytuacja epidemiologiczna na to powalała) mecz naszej drużyny rozgrywany w Kobierzycach. Drużyna młodziczek zajęła 3 miejsce na Dolnym Śląsku zdobywając brązowe medale oraz awansując do rozgrywek centralnych, które odbyły się w Warszawie. Oprócz rozgrywek ligowych nasze drużyny brały udział w sparingach oraz turniejach towarzyskich, charytatywnych i mikołajkowych. Sezon zakończył się pod koniec maja 2021r.

Monitor dla Szkoły w Żórawinie

Sprzęt Sportowy